סרטונים

אגו: מורה נבוכים - סרטון אנימציה

למה אתם מתכוונים כשאתם אומרים את המילה "אגו"?
מילה מתעתעת עם פרשנויות שונות, שמבלבלות הרבה מאיתנו במסע הרוחני שלנו וגורמות לנו להיכנס להלקאה עצמית ולופים מיותרים, שרק מעכבים אותנו.
הסרטון הזה בא לעשות קצת סדר בנושא שלא מדובר כמעט במרחבים רוחניים.

חוויות התעוררות והאינטגרציה שלהן

חוויות התעוררות והאינטגרציה שלהן - שיחה עם מיכאל פיין וטליה מיכאלי. מהי חוויית התעוררות ומהי חוויה מיסטית? אילו סוגים של חוויות מיסטיות ישנן? אילו השפעות שליליות יכולות להיות לחוויות כאלה? מהי אינטגרציה נכונה ואיך מטמיעים את החוויות האלה ביומיום שלנו? ועוד... 

להיות מורה רוחני

מיכאל פיין וטליה מיכאלי משוחחים על על המורכבויות שבלהיות מורה רוחני: סיפורים, תפקידים ומלכודות בדינמיקה מול תלמידים. מה זה בכלל, מורה רוחני? איזו אחריות יש למורה מול התלמידים, ואיזו אחריות יש לו מול עצמו? מה הוא מורה מואר והאם יש דבר כזה בכלל, להגיע להארה? על השחתה ומורים שסרחו - איך זה קורה וממה כדאי להזהר כשבוחרים מורה? ועוד... 

מעקפים רוחניים

כולנו עושים אותם בדרכים כאלו ואחרות לאורך המסע הרוחני שלנו. לרוב אנחנו לא מודעים לכך שזה מה שמתרחש ועד כמה אנחנו נפגעים כתוצאה מזה. וכל זה, תוך כדי שאנו מקבלים על כך עידוד ממסגרות ומורים רוחניים. טליה מיכאלי ומיכאל פיין מדברים בשיחה הזאת על: מהו מעקף רוחני, ואילו מעקפים שונים יש? איך אפשר לדעת שאנחנו עושים מעקף רוחני? כיצד אפשר לעבוד עם מעקפים רוחניים ולהתגבר עליהם?
לאחר הצפייה מוזמנים להיכנס לכאן ולבחון את עצמכם בשאלון - כיצד לדעת האם אני עושה מעקף רוחני?

רוחניות שיפוטית וחמלה אמיתית

ארנינה קשתן וטליה מיכאלי משוחחות על איך מבלי לשים לב ומתוך רצון אמיתי להתפתח, אנו שופטים את עצמנו, ומדוע מתוך רצון אמיתי לתרום ולהתקרב, אנחנו שופטים אחרים; כיצד זה נובע מתוך החשיבה הרוחנית הנפוצה, שמדברת על חמלה אך לא מיישמת אותה בפועל; מדוע דרך החשיבה הזאת לא באמת עוזרת להתפתחות שלנו אלא רק מעכבת אותה; ומה ניתן לעשות כדי לפתח בתוכנו תודעת חמלה אמיתית. 

משברים רוחניים, פסיכדליה, פסיכוזה וליווי במצבי קיצון

טליה מיכאלי בשיחה עם ניר תדמור - פסיכותרפיסט בגישת האקומי ובעל תואר שני בפסיכולוגיה טרנספרסונלית, יזם ושותף ב"חוף מבטחים" - פרוייקט קהילתי אשר מפעיל מרחב בטוח במסיבות טבע ומעביר הכשרות לליווי במצבי קיצון. שיחה על חוויות רוחניות ומשברים רוחניים, פסיכדליה, פסיכותרפיה טרנספרסונלית, ליווי במצבי קיצון, פסיכוזה ובתים מאזנים, ועוד המון דברים מרתקים.

חוויות רוחניות, משברים רוחניים והתקפים פסיכוטיים

איתי זיו מתארח אצל טליה מיכאלי לראיון על ספרו החדש ועל המסע האישי שלו לריפוי, דרך חוויית התעוררות רוחנית עצמתית ומפגש עם המערכת הפסיכיאטרית. הספר "כותב את עצמי לדעת" הוא יומן מסע תודעתי מחוץ לדעת ובחזרה. כתיבה אישית וחשופה על השיגעון אליו כולנו רגילים ועל השיגעון ממנו כולנו מפחדים. זהו הסיפור האישי של איתי, מהרגע בו נולד, דרך השירות הצבאי הטראומתי ושנים של חיפוש רוחני שהסתיימו בהארה שהפכה ל"התקף פסיכוטי". אחרי ההתפרקות והאשפוז הכפוי התחיל דרך ארוכה לשיקום. הדרך כללה גם מסעות ריפוי בעזרת חומרים משני תודעה והובילה אותו בסופו של דבר להפוך למטפל. 

פסיכיאטריה לא קונבנציונלית

טליה מיכאלי בשיחה עם רוברטו מיטלפונקט - פסיכיאטר "לא קונבנציונלי", על פסיכיאטריה וטיפול; חוויות רוחניות לעומת פסיכוזה וההשלכות של אבחון שגוי; Spiritual emergence לעומת spiritual emergency; החשיבות שבלדעת לבחור במדריך/מורה רוחני תומך, מכיל ואחראי; החשיבות שבלדעת לבחור בדרך רוחנית מתאימה ותרגול מתאים ועוד...