התעוררות רוחנית מודעת

והכרת הסכנות שבדרך


ליווי, תמיכה נפשית והדרכה למתעוררים ומחפשים רוחניים

הדרכה וליווי של תהליכים רוחניים ונפשיים עמוקים
עיבוד ואינטגרציה של חוויות רוחניות בחיי היומיום
באמצעות כלים וגישות מעולמות הרוח, הנפש והרפואה הטבעית

שמי טליה מיכאלי, ואני חוקרת את עולמות הרוחניות, התודעה, הנפש והבריאות הטבעית-הוליסטית כבר יותר מ-12 שנים.

אחד הדברים שאני הכי אוהבת לעשות ושנותנים לי המון משמעות בחיים, הוא לתת ליווי, תמיכה והדרכה לאנשים שנמצאים בתהליך התעוררות וחקירה רוחנית.

אני עוזרת לאנשים להתחבר, להקשיב, להבין ולאהוב את עצמם יותר, להתיידד עם המקומות שהם שופטים בעצמם ולהתחבר לעצמי האותנטי שלהם, כמו גם לפלס את דרכם בעולמות הרוח באופן יותר מודע ומתוך חיבור פנימי, כדי שכל התהליכים הרוחניים שהם עושים יוכלו להצמיח אותם באמת ולא יהוו מעקף רוחני או יובילו למשבר.

הליווי תומך בתהליך ההתפתחותי האינדיווידואלי, בוויסות רגשי, באינטגרציה של חוויות רוחניות ובהתמודדות עם הפער ביניהן לבין המציאות היומיומית. הוא מאפשר ראייה רחבה על התהליך הרוחני ועל תפקיד הגוף-נפש בתוכו, כמו גם כיצד לצעוד בשבילי המסע תוך כדי מודעות לסכנות השונות שקיימות בדרך הרוחנית.

בליווי אני משלבת, בהתאם לצורך ולרצון של המְלֻוֶּה - כלים וגישות להרחבת המודעות ולעבודה עם רגשות, כמו תקשורת מקרבת ו"המצפן", מיינדפולנס, דמיון מודרך וקלפים טיפוליים, יחד עם כלים מהרפואה הטבעית כמו צמחי מרפא, פרחי באך ונטורופתיה, שנותנים תמיכה נפשית וגופנית לכל התהליך.

הקליניקה שלי נמצאת ברמת אביב, או בזום.

מוזמנים לקרוא עוד על הסיפור שלי
ולהצטרף לחקירה המשותפת בקבוצת הפייסבוק "
התעוררות רוחנית והסכנות שבדרך"

התעוררות רוחנית והסכנות שבדרך

התכנים באתר זה עוסקים בתהליך ההתעוררות, בחוויות רוחניות ובסכנות שעשויים לפגוש בדרך הרוחנית:

מה המאפיינים של חוויות רוחניות, איך הן משפיעות עלינו, איך לפרש אותן ולהתמודד איתן בצורה מיטיבה, איך לעשות להן אינטגרציה בחיי היומיום, כמו גם כיצד להתייחס לתהליך ההתעוררות בכללותו ומה המשקל והמשמעות של חוויות כאלו בתוכו.

בנוסף, כיצד נוכל לעשות תהליכים רוחניים עמוקים ומשמעותיים, תוך כדי שאנחנו ערניים ומודעים לסכנות שקיימות בעולם הרוחני.

חוויות התעוררות והאינטגרציה שלהן

צפו בשיחה על חוויות התעוררות וחוויות מיסטיות, אילו סוגים של חוויות כאלו ישנן, אילו השפעות שליליות יכולות להיות לחוויות כאלה, מהי אינטגרציה נכונה ואיך מטמיעים את החוויות האלה ביומיום שלנו, ועוד...

לחצו כאן לצפייה

מהות ותפקיד המורה הרוחני

צפו בשיחה על המורכבויות שבלהיות מורה רוחני: סיפורים, תפקידים ומלכודות בדינמיקה מול תלמידים. מה זה בכלל, מורה רוחני? איזו אחריות יש למורה מול התלמידים, ואיזו אחריות יש לו מול עצמו? מה הוא מורה מואר והאם יש דבר כזה בכלל, להגיע להארה? על השחתה ומורים שסרחו - איך זה קורה וממה כדאי להזהר כשבוחרים מורה? ועוד...

לחצו כאן לצפייה

פרדוקסים וסתירות בדרך הרוחנית

הדרך הרוחנית מלאה בסתירות ופרדוקסים, באופן מובנה. זה כך מכיוון שהקיום, מנקודת המבט שלנו, הוא פרדוקסלי מעצם טבעו. מהסיבה הזו, כל טענה שאנחנו טוענים, כל מילה שאנחנו מוציאים מהפה, היא לא אמת מוחלטת, היא חלקית/יחסית.

כשמתבוננים על המציאות מהפרספקטיבה הלא דואלית, האחדותית, אין שום בעיה עם פרדוקסים. הם כבר לא נראים פרדוקסליים, כי הם פשוט כבר לא קיימים. כל האמיתות החלקיות מסתדרות אחת עם השנייה בצורה מופתית, בשירות הקיום.

להרחבה נוספת ראו: פרדוקסים וסתירות בדרך הרוחנית

סכנות נפוצות בדרך הרוחנית

קראו מאמר שמאגד בקצרה את המהמורות המרכזיות שזיהיתי שניתן להיתקל בהן בדרך הרוחנית. זהו אוסף הבנות שהתהווה בעקבות ההליכה שלי בדרך הזו ב-12 השנים האחרונות ולמידה של הנושאים הללו במגוון דרכים.

לחצו כאן לקריאה

קצת הומור רוחני, כדי לשבור את כל הרצינות הזאת

חלאס עם כל הרצינות הזאת. הדרך הרוחנית והחיים הם גם ממש מצחיקים, כשאנחנו נזכרים להסתכל עליהם ככה.
בשביל לתבל את היום שלכם, מוזמנים לצפות בכמה פארודיות משעשעות על רוחניות ועל קלישאות רוחניות.

לחצו כאן לצפייה

מאמרים

המונח "מעקף רוחני" מתאר שימוש באמונות ובתרגולים רוחניים על מנת להימנע ממגע עם רגשותינו הכואבים, עם הפצעים הנושנים שלנו ועם צרכינו ההתפתחותיים. זהו ניצול של רטוריקה והמשגה רוחנית כדי לברוח מהתמודדות עם קשיי החיים.

רוב האנשים (אם לא כולם) מגיעים למסע הרוחני מתוך רצון לפתור את כל הבעיות שלהם או להמלט מהן, אבל זה לא מה שהמסע הרוחני עוסק בו. הוא לא עוסק בפתרונות לבעיות, הוא עוסק בחיפוש אחר האמת, גם כשהיא לא נעימה וקשה ואולי אפילו יוצרת בעיות חדשות. מעקף רוחני הוא מצב שבו אנחנו ממשיכים לברוח מהבעיות שלנו, אלא שהפעם אנחנו עושים את זה באמצעים "רוחניים".

קראו עוד...

כל אמרה רוחנית באשר היא, ניתן לפרש בכל מיני דרכים. הפרשנות שתלמידים/מחפשים רוחניים ומורים רוחניים הרבה פעמים נותנים לאמרות האלו הוא לא אמפתי במיוחד. כלומר, זוהי פרשנות שכל הזמן מנסה להוכיח לנו איפה אנחנו לא בסדר או לא מספיק, ואיך אנחנו צריכים להיות אחרת מאיך שאנחנו כרגע.

קראו עוד...

הדרך הרוחנית מלאה בסתירות ופרדוקסים, באופן מובנה. זה כך מכיוון שהקיום, מנקודת המבט שלנו, הוא פרדוקסלי מעצם טבעו. מהסיבה הזו, כל טענה שאנחנו טוענים, כל מילה שאנחנו מוציאים מהפה, היא לא אמת מוחלטת, היא חלקית/יחסית.

קראו עוד...

במאמר זה אני מביאה תיאור קצר של המהמורות המרכזיות שזיהיתי שניתן להיתקל בהן בדרך הרוחנית. זהו אוסף הבנות שהתהווה בעקבות ההליכה שלי בדרך הזו ב-12 השנים האחרונות ולמידה של הנושאים הללו במגוון דרכים.

קראו עוד...

שיחות וראיונות

חוויות התעוררות והאינטגרציה שלהן

שיחה עם מיכאל פיין וטליה מיכאלי. מהי חוויית התעוררות ומהי חוויה מיסטית? אילו סוגים של חוויות מיסטיות ישנן? אילו השפעות שליליות יכולות להיות לחוויות כאלה? מהי אינטגרציה נכונה ואיך מטמיעים את החוויות האלה ביומיום שלנו? ועוד...

להיות מורה רוחני

מיכאל פיין וטליה מיכאלי משוחחים על המורכבויות שבלהיות מורה רוחני: סיפורים, תפקידים ומלכודות בדינמיקה מול תלמידים. מה זה בכלל, מורה רוחני? איזו אחריות יש למורה מול התלמידים, ואיזו אחריות יש לו מול עצמו? מה הוא מורה מואר והאם יש דבר כזה בכלל, להגיע להארה? על השחתה ומורים שסרחו - איך זה קורה וממה כדאי להזהר כשבוחרים מורה? ועוד...

מעקפים רוחניים

כולנו עושים אותם בדרכים כאלו ואחרות לאורך המסע הרוחני שלנו. לרוב אנחנו לא מודעים לכך שזה מה שמתרחש ועד כמה אנחנו נפגעים כתוצאה מזה. וכל זה, תוך כדי שאנו מקבלים על כך עידוד ממסגרות ומורים רוחניים. טליה מיכאלי ומיכאל פיין מדברים בשיחה הזאת על: מהו מעקף רוחני, ואילו מעקפים שונים יש? איך אפשר לדעת שאנחנו עושים מעקף רוחני? כיצד אפשר לעבוד עם מעקפים רוחניים ולהתגבר עליהם? לאחר הצפייה מוזמנים להיכנס לכאן ולבחון את עצמכם בשאלון - כיצד לדעת האם אני עושה מעקף רוחני?

רוחניות שיפוטית וחמלה אמיתית

ארנינה קשתן וטליה מיכאלי משוחחות על איך מבלי לשים לב ומתוך רצון אמיתי להתפתח, אנו שופטים את עצמנו, ומדוע מתוך רצון אמיתי לתרום ולהתקרב, אנחנו שופטים אחרים; כיצד זה נובע מתוך החשיבה הרוחנית הנפוצה, שמדברת על חמלה אך לא מיישמת אותה בפועל; מדוע דרך החשיבה הזאת לא באמת עוזרת להתפתחות שלנו אלא רק מעכבת אותה; ומה ניתן לעשות כדי לפתח בתוכנו תודעת חמלה אמיתית.

משברים רוחניים, פסיכדליה, פסיכוזה וליווי במצבי קיצון

טליה מיכאלי בשיחה עם ניר תדמור - פסיכותרפיסט בגישת האקומי ובעל תואר שני בפסיכולוגיה טרנספרסונלית, יזם ושותף ב"חוף מבטחים" - פרוייקט קהילתי אשר מפעיל מרחב בטוח במסיבות טבע ומעביר הכשרות לליווי במצבי קיצון. שיחה על חוויות רוחניות ומשברים רוחניים, פסיכדליה, פסיכותרפיה טרנספרסונלית, ליווי במצבי קיצון, פסיכוזה ובתים מאזנים, ועוד המון דברים מרתקים.

חוויות רוחניות, משברים רוחניים והתקפים פסיכוטיים

איתי זיו מתארח אצל טליה מיכאלי לראיון על ספרו החדש ועל המסע האישי שלו לריפוי, דרך חוויית התעוררות רוחנית עצמתית ומפגש עם המערכת הפסיכיאטרית. הספר "כותב את עצמי לדעת" הוא יומן מסע תודעתי מחוץ לדעת ובחזרה. כתיבה אישית וחשופה על השיגעון אליו כולנו רגילים ועל השיגעון ממנו כולנו מפחדים. זהו הסיפור האישי של איתי, מהרגע בו נולד, דרך השירות הצבאי הטראומתי ושנים של חיפוש רוחני שהסתיימו בהארה שהפכה ל"התקף פסיכוטי". אחרי ההתפרקות והאשפוז הכפוי התחיל דרך ארוכה לשיקום. הדרך כללה גם מסעות ריפוי בעזרת חומרים משני תודעה והובילה אותו בסופו של דבר להפוך למטפל.