אודות

היי! שמי טליה מיכאלי, ואני חוקרת את עולמות הרוחניות, התודעה, הנפש והבריאות ההוליסטית כבר יותר מ-12 שנים.
אני מטפלת, תומכת ומלווה אנשים בתהליך ההתעוררות ובחיפוש הרוחני שלהם, על כל רבדיו - הרוחני, הנפשי והגופני.

קצת על הסיפור שלי:

בסביבות שנת 2008 חוויתי חווייה רוחנית ספונטנית חזקה. לראשונה בחיי ניתנה לי הצצה למה זה אומר באמת לאהוב את עצמי, לחלוטין וללא סייגים. במשך כ-3 ימים הייתי בבליס, הרגשתי מחוברת ליקום ולכל מה שמסביבי. היתה לי ידיעה פנימית חזקה שהכל הוא אחד. לא הרגשתי פחד, רק אושר. בכיתי וצחקתי בו זמנית מרוב אושר על עצם הקיום. היו לי המון תובנות על עצמי ועל החיים שלי. חשבתי שהגעתי להארה, שזה ימשך לנצח ושכל הבעיות שלי בחיים נפתרו.

יחד עם זאת, אף אחד מסביבי לא הבין מה עובר עלי ולא היה לי עם מי לדבר על זה. לא היה מי שידריך אותי ויסביר לי מה קורה לי כרגע ומה צפוי לי בהמשך. לאט לאט במהלך השבוע התחושה התחילה להתפוגג ועמה חזרו כל הבעיות שלי.

במהלך השבועות הבאים נכנסתי לדיכאון כי "נפלתי מגן העדן", לא ידעתי כיצד לשחזר את ההרגשה המדהימה הזאת, והאשמתי את עצמי בזה. ניסיתי לקרוא על זה כדי להבין מה קרה לי ואיך להגיע לשם שוב, לעשות מדיטציות, אבל שום דבר לא הצליח. הייתי חסרת אונים ומאוד בודדה.

ככה עברו כמה חודשים של ייאוש ותסכול, שבהם לא עשיתי הרבה חוץ מלראות טלוויזיה ולקרוא, עד שלאט לאט התחלתי לחזור לחיים. ממש רציתי למצוא מדריך, מורה, שיעזור לי להגיע למקום המדהים הזה שוב, והפעם לתמיד.

יצאתי למסע של חיפוש אחרי ההארה. טיילתי בהודו 5 חודשים, עשיתי ויפאסנה 10 ימים, אבל לא מצאתי שם את מה שחיפשתי.

ב-2010 פגשתי בישראל מישהו שהנחה סדנאות על התעוררות ועוד נושאים רוחניים. נדלקו לי העיניים כי הרגשתי שסוף סוף מצאתי מישהו שיוכל להבין אותי, ואולי גם להדריך אותי. היו איתו כמה תלמידים שלו והבנתי מהם שכולם גרים ביחד בקומונה. מהר מאוד מצאתי את עצמי עוברת לגור איתם. בהתחלה הכל נראה אידאלי. אנשים טובים שעושים יחד התפתחות רוחנית ואישית ותומכים באחרים לעשות את אותו הדבר. הרגשתי שמקבלים אותי ושאוהבים אותי. אבל מהר מאוד זה התחיל להשתנות.

בדיעבד, אחרי עיבוד של שנים, הבנתי שבמשך כחודש וחצי הייתי חלק מסוג של כת קטנה, עם "מנהיג" שטוען שהוא מואר, אך דואג להשפיל אותנו מילולית בכל הזדמנות ולעשות כל מני מניפולציות כדי לשכב עם כל מי שהוא רוצה, תוך כדי שהוא משכנע אותנו שכל מה שהוא עושה טוב לנו ומקדם אותנו, כי בשביל להגיע להארה צריך "להרוג את האגו". למזלי אחרי חודש וחצי הקונסטרוקציה שם התחילה להתערער עם עזיבת 2 חברים אחרים, וזה נתן לי כוח להחליט לעזוב גם כן.

מאז ועד היום אני חוקרת את כל הסיבות שבגללן נשארתי שם כל הזמן הזה למרות כל מה שהלך שם. חקירה מרתקת בפני עצמה… זה לימד אותי הרבה על עצמי, על המניעים של אנשים שנשאבים לכתות ללא ידיעה והבנה מה מתרחש, על מנהיגי כתות בפרט ומורים רוחניים בכלל והנקודות העיוורות שלהם, על איך כת נהיית כת (זה הרבה פעמים תהליך התהוות ארוך שנים), ועל כל העולם הרוחני והעיוותים שבני אדם יוצרים בו ובתוך עצמם, בשם אידיאולוגיה או היאחזות ברעיון כזה או אחר.

חשוב לציין שהמקרה שלי הוא לא יוצא דופן. הרבה מאוד מחפשים רוחניים (אבל לא רק, גם אנשים שפשוט מחפשים תשובות לבעיות בחיים שלהם) נקלעים לסיטואציות כאלו שלא ביודעין. למען האידאל הגבוה והמטרה הנעלה הם יהיו מוכנים להקריב הרבה מאוד, ובעיניהם זה יראה נכון וצודק. בדרך הם אולי ילמדו הרבה תאוריות ויתרגלו פרקטיקה רוחנית שבאמת תעזור להם עם כל מני דברים, אבל הם גם לאט לאט יוותרו על הרווחה הנפשית שלהם, העקרונות שלהם, הגבולות שלהם, השכל הישר שלהם וכל מה שהיה חשוב להם מחוץ לדרך הרוחנית או לקהילה שאליה נכנסו. להכל תמיד יהיו הסברים וסיבות שבעיניהם יהיו מוצדקות.

באמצעות יצירת האתר הזה וקבוצת הפייסבוק, הייתי רוצה להעלות את המודעות לקיום של חוויות רוחניות עוצמתיות, איך להתמודד איתן ועם ההשלכות שלהן בטווח הקצר והארוך, איזו פרשנות אנחנו נותנים להן, ואיך לעשות להן אינטגרציה בחיי היומיום. כמו כן, ברצוני להעלות את המודעות לבלבול שקיים אצל המון מחפשים רוחניים, שרואים בגורו כזה או אחר אדם מואר ללא פגמים אנושיים ודפוסי אישיות כמו שיש לכולנו. מול אדם שמאדיר את עצמו (או שאנו מאדירים אותו) כך, הנטייה היא לשכוח את עצמנו ואת הגבולות שלנו, ולחשוב שהוא יודע מה נכון ומה לא נכון לנו בכל תחומי החיים. יחסי הכוחות כאן הם עצומים ועלולים להיות גם מאוד הרסניים. בנוסף, ברצוני להעלות את המודעות לכל שלל הסכנות הנוספות שניתן לפגוש בדרך הרוחנית.

אני רוצה לעזור לאנשים שעברו דברים דומים למה שאני עברתי, להדריך אותם ולתמוך בהם בפרימת הסבך הרוחני והנפשי שלהם, וכן לעזור להם לעשות אינטגרציה של חוויות רוחניות, לעשות הבחנה ברורה בין מיהו מורה מיטיב ומי לא, ואיך לסמוך על הקול הפנימי שלהם בבחירת הדרך שבה נכון להם לחיות.

בגדול, אפשר להגיד שאני רוצה לעזור לאנשים לבסס מערכת יחסים בריאה עם העולם הרוחני והנפשי שלהם. למדתי הרבה תחומים ואני ממשיכה ללמוד כל הזמן, כדי להגשים את החזון הזה.

אחד הדברים שאני הכי אוהבת לעשות ושנותנים לי המון משמעות בחיים, הוא לתת ליווי, תמיכה והדרכה לאנשים שנמצאים בתהליך התעוררות וחקירה רוחנית.

אני עוזרת לאנשים להתחבר לרגשות שלהם, להקשיב, להבין ולאהוב את עצמם יותר, להתיידד עם המקומות שהם שופטים בעצמם ולהתחבר לעצמי האותנטי שלהם, כמו גם לפלס את דרכם בעולמות הרוח באופן יותר מודע ומתוך חיבור פנימי, כדי שכל התהליכים הרוחניים שהם עושים יוכלו להצמיח אותם באמת ולא יהוו מעקף רוחני או יובילו למשבר.

הליווי תומך בתהליך ההתפתחותי האינדיווידואלי, בוויסות רגשי, באינטגרציה של חוויות רוחניות ובהתמודדות עם הפער ביניהן לבין המציאות היומיומית. הוא מאפשר ראייה רחבה על התהליך הרוחני ועל תפקיד הגוף-נפש בתוכו, כמו גם כיצד לצלוח את המסע תוך כדי מודעות לסכנות השונות שקיימות בדרך הרוחנית.

בליווי אני משלבת, בהתאם לצורך ולרצון של המְלֻוֶּה - כלים וגישות להרחבת המודעות ולעבודה עם רגשות, כמו פסיכותרפיה רוחנית, תקשורת מקרבת ו"המצפן", מיינדפולנס, דמיון מודרך וקלפים טיפוליים, יחד עם כלים מהרפואה הטבעית כמו צמחי מרפא, פרחי באך ונטורופתיה, שנותנים תמיכה נפשית וגופנית לכל התהליך.

כל זאת בנוסף לאינספור תובנות שהתהוו בעקבות ההליכה שלי בדרך הרוחנית ב-12 השנים האחרונות, למידה של הנושא במגוון דרכים, שעות וימים רבים של קריאת ספרים ומאמרים, צפייה בהרצאות ובסרטים דוקומנטריים, השתתפות בשלל סדנאות, קורסים וטיפולים, שיחות עם אנשים והתנסויות במגוון פרקטיקות וחוויות.

הקליניקה שלי נמצאת ברמת אביב, או בזום.

מוזמנים ליצור קשר במייל talia@awareawakening.com
או דרך הטופס כאן

וזה מה שמטופלים אומרים עלי...

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

גללו שמאלה או ימינה