אודות

היי! שמי טליה מיכאלי, ואני חוקרת את עולמות הרוחניות, התודעה, הנפש והבריאות ההוליסטית כבר יותר מ-12 שנים.
אני מטפלת, מדריכה ומלווה אנשים בתהליך ההתעוררות ובחיפוש הרוחני שלהם, על כל רבדיו - הרוחני, הנפשי והגופני.

קצת על הסיפור שלי:

בסביבות שנת 2008 חוויתי חווייה רוחנית ספונטנית חזקה. לראשונה בחיי ניתנה לי הצצה למה זה אומר באמת לאהוב את עצמי, לחלוטין וללא סייגים. במשך כשבועיים הייתי בהתעלות רגשית ורוחנית, חוויתי אחדות עם הכל, מחוברת ליקום. היתה לי ידיעה פנימית חזקה שהכל הוא אחד. לא הרגשתי פחד, רק שמחה עילאית. בכיתי וצחקתי בו זמנית מרוב אושר על עצם הקיום. היו לי המון תובנות על עצמי ועל החיים שלי. חשבתי שהגעתי להארה, שזה ימשך לנצח ושכל הבעיות שלי בחיים נפתרו. (מוזמנים לקרוא בהרחבה על החווייה הרוחנית שלי כאן).

אף אחד מסביבי לא הבין מה עובר עלי ולא היה לי עם מי לדבר על מה שאני חווה. כל כך הייתי זקוקה למישהו שיבין וידריך אותי, אך לא היה אף אחד בנמצא שיכל להסביר לי מה קורה לי כרגע ומה צפוי בהמשך. לאט לאט במהלך השבועות שלאחר מכן החווייה החלה להתפוגג וחזרתי לחוות את כל הקשיים הנפשיים שהיו לי קודם לכן.

במהלך השבועות הבאים נכנסתי לדיכאון כי "נפלתי מגן העדן", לא ידעתי כיצד לשחזר את ההרגשה המדהימה הזאת, והאשמתי את עצמי בזה. ניסיתי לעשות מדיטציות ולקרוא על חוויות מהסוג הזה כדי להבין מה קרה לי ואיך להגיע לשם שוב, אבל שום דבר לא הצליח. הייתי חסרת אונים ומאוד בודדה.

עברו כמה חודשים של ייאוש ותסכול, שבהם לא עשיתי הרבה חוץ מלראות טלוויזיה ולקרוא, עד שלאט לאט התחלתי לחזור לחיים. ממש רציתי למצוא מדריך, מורה, שיעזור לי להגיע למקום המדהים הזה שוב, והפעם לתמיד.

יצאתי למסע של חיפוש אחר מורה רוחני והארה. טיילתי בהודו 5 חודשים, שם עשיתי ויפאסנה 10 ימים, אבל לא מצאתי את מה שחיפשתי.

ב-2010 פגשתי בישראל אדם שהנחה סדנאות על התעוררות ועוד נושאים רוחניים. התלהבתי, כי חשבתי שסוף סוף מצאתי מישהו שיוכל להבין ואולי גם להדריך אותי, איך להגיע להארה. היו יחד איתו מספר תלמידים והבנתי מהם שכולם גרים בקומונה משותפת. מהר מאוד מצאתי את עצמי עוברת לגור איתם, ובהתחלה הכל נראה אידאלי - אנשים טובים שעושים יחד התפתחות רוחנית ואישית ותומכים באחרים לעשות את אותו הדבר. הרגשתי שמקבלים אותי ושאוהבים אותי. אבל מהר מאוד זה התחיל להשתנות.

בדיעבד, אחרי עיבוד של שנים, הבנתי שבמשך כחודש וחצי הייתי חלק מסוג של כת קטנה, עם "מנהיג" שטוען שהוא מואר, אך דואג להשפיל אותנו מילולית בכל הזדמנות ולעשות כל מני מניפולציות כדי לשכב עם כל מי שהוא רוצה, תוך כדי שהוא משכנע אותנו שכל מה שהוא עושה טוב לנו ומקדם אותנו, כי בשביל להגיע להארה צריך "להרוג את האגו". למזלי אחרי חודש וחצי הקונסטרוקציה שם התחילה להתערער עם עזיבת 2 חברים אחרים, וזה נתן לי כוח להחליט לעזוב גם כן.

מאז ועד היום אני חוקרת את כל הסיבות שבגללן נשארתי שם כל הזמן הזה למרות כל מה שהלך שם. חקירה מרתקת בפני עצמה… זה לימד אותי הרבה על עצמי, על המניעים של אנשים שנשאבים לכתות ללא ידיעה והבנה מה מתרחש, על מנהיגי כתות בפרט ומורים רוחניים בכלל והנקודות העיוורות שלהם, על איך כת נהיית כת (זה הרבה פעמים תהליך התהוות ארוך שנים), ועל כל העולם הרוחני והעיוותים שבני אדם יוצרים בו ובתוך עצמם, בשם אידיאולוגיה או היאחזות ברעיון כזה או אחר.

חשוב לציין שהמקרה שלי הוא לא יוצא דופן. הרבה מאוד מחפשים רוחניים (אבל לא רק, גם אנשים שפשוט מחפשים תשובות לבעיות בחיים שלהם) נקלעים לסיטואציות כאלו שלא ביודעין. למען האידאל הגבוה והמטרה הנעלה הם יהיו מוכנים להקריב הרבה מאוד, ובעיניהם זה יראה נכון וצודק. בדרך הם אולי ילמדו הרבה תאוריות ויתרגלו פרקטיקה רוחנית שבאמת תעזור להם עם כל מני דברים, אבל הם גם לאט לאט יוותרו על הרווחה הנפשית שלהם, העקרונות שלהם, הגבולות שלהם, השכל הישר שלהם וכל מה שהיה חשוב להם מחוץ לדרך הרוחנית או לקהילה שאליה נכנסו. להכל תמיד יהיו הסברים וסיבות שבעיניהם יהיו מוצדקות.

באמצעות יצירת האתר הזה וקבוצת הפייסבוק - התעוררות רוחנית והסכנות שבדרך, הייתי רוצה להעלות את המודעות לקיום של חוויות רוחניות עוצמתיות, איך להתמודד איתן ועם ההשלכות שלהן בטווח הקצר והארוך, איזו פרשנות אנחנו נותנים להן, ואיך לעשות להן אינטגרציה בחיי היומיום. כמו כן, ברצוני להעלות את המודעות לבלבול שקיים אצל המון מחפשים רוחניים, שרואים בגורו כזה או אחר אדם מואר ללא פגמים אנושיים ודפוסי אישיות כמו שיש לכולנו. מול אדם שמאדיר את עצמו (או שאנו מאדירים אותו) כך, הנטייה היא לשכוח את עצמנו ואת הגבולות שלנו, ולחשוב שהוא יודע מה נכון ומה לא נכון לנו בכל תחומי החיים. יחסי הכוחות כאן הם עצומים ועלולים להיות הרסניים. בנוסף, ברצוני להעלות את המודעות לכל שלל המלכודות והסכנות הנוספות שניתן לפגוש בדרך הרוחנית.

היום, אני האדם שהייתי זקוקה לו בתחילת המסע הרוחני שלי. להעניק לאחרים את מה שלא היה לי, הפך למשמעות חיי - אני תומכת באנשים שנמצאים בנתיבים רוחניים בפרימת הסבך הרוחני והנפשי שלהם, עוזרת להם לעשות אינטגרציה של החוויות הרוחניות שלהם, מדריכה אותם איך להבחין מיהו מורה מיטיב ומי לא, וכיצד לסמוך על הקול הפנימי שלהם בבחירת הדרך שבה נכון להם לחיות. בגדול, אפשר להגיד שאני עוזרת לאנשים לבסס מערכת יחסים בריאה עם העולמות הרוחניים והנפשיים שלהם. למדתי הרבה תחומים ואני ממשיכה ללמוד כל הזמן, כדי להגשים את הייעוד הזה.

אם מסקרן אתכם מה זה ליווי נפשי-רוחני הוליסטי והאם הוא יכול להתאים לכם - מוזמנים לקרוא עליו קצת ולתאם איתי שיחת ייעוץ בת חצי שעה ללא עלות.