מומלצים
סרטונים והרצאות

יחסים אינטימיים בין מורה לתלמיד

ליסה קיירנס, מורה רוחנית לנון-דואליטי, מדברת בסרטון על יחסיה הרומנטיים עם אדם שבא ללמוד ממנה ברטריט. התחברתי מאוד לכך שהיא מאוד אותנטית ואנושית, מדברת בגובה העיניים וחסרת פוזה של מורה.

הנושאים שהיא מעלה בסרטון ממש חשובים:

נושא המיניות בין מורה לתלמיד והבעייתיות שעשוייה להיות בזה, כמו במצבים של טראומות מיניות אצל נשים, שעשויות להוביל אותן להסכים למיניות עם המורה כי הוא גורם סמכות והן מפחדות לסרב. היא מדגישה את החשיבות של הרחבת הידיעה על סיטואציות כאלו ועל כך שנשים עשויות להיות במצב freeze, ולהסכים למין מתוך ריצוי.

במקביל היא מדברת גם על הדברים הטובים שיכולים להיווצר ממערכת יחסים עם מורה/תלמיד, אם שני הצדדים באמת נמצאים שם בלב שלם ומבינים את הסיטואציה.

במצב של נון דואליות טהור יש רק אהבה, אין טוב ורע, נכון ולא נכון. מצב שכזה מקשה על מורים שחווים זאת לשמור על גבולות מול תלמידים. מצד אחד יש בהם חמלה ואהבה לכולם, מצד שני זה עשוי ליצור התנהגות לא מותאמת חברתית שיכולה לפגוע מאוד באנשים. אנרגיה מינית חזקה יכולה לעלות יחד עם כל האהבה הזאת, ואין מה או מי שיווסת אותה (כי המבנים של האגו לא קיימים במצב הזה).

במצב כזה של אהבה טוטאלית המורה לא רואה את עצמו כמורה ואת התלמיד כתלמיד, יש רק אהבה שרוצה לבטא את עצמה. זה לא הופך את המעשה לבסדר או לפחות פוגעני, זה רק תיאור של אחת הסיבות שבגללן זה קורה כל כך הרבה פעמים במרחבים רוחניים.

אכן, נושא מורכב וסבוך, כמו החיים. אין שחור ולבן.